rysunek konstrukcyjny - wyróżnienie

Rysunek konstrukcyjny – na dobry początek

rysunek konstrukcyjny - morek radosław - postw

Wpis na wortalu procestechnologiczny.com.pl pt. Rysunek konstrukcyjny a technologia. Jak czytać? opublikowałem 26 kwietnia 2019 roku, niemal 2 lata temu. Do dziś z jego treścią w mniejszym lub większym zakresie zapoznano się ponad 36125 razy! To jeden z najbardziej poczytnych wpisów na wortalu.

Krótka historia poradnika

Wpisy na Facebooku związane z tym wpisem oraz filmem na kanale na YouTube opublikowałem 18 i 21 lutego 2020 roku wraz z emisją samego filmu. To było ponad rok temu. Wówczas byłem pewien, że skrypcik, mały poradnik napiszę w miesiąc, no góra dwa. To była dla mnie dobra lekcja cierpliwości i pokory. Opracowanie poradnika wydawało się wręcz bardzo prostym zadaniem, przecież napisałem do dziś ponad 100 różnych publikacji, zarówno jako inżynier i jako instruktor harcerski. Jednak rzeczywistość okazała się inna i wymusiła na mnie zrewidowanie swojego podejścia.

Najwięcej czas musiałem poświęcić na opracowanie ilustracji, pozyskanie wsparcia w tym względzie (m.in. CAMdivision Sp. z o.o. – NX firmy SIEMENS) tak by spełnić wymogi dotyczące praw autorskich. Udało się i dzięki temu dziś możemy korzystać z tego poradnika. Zanim do tego jednak doszło poprosiłem o zrecenzowanie tego co napisałem moich dwóch bliskich współpracowników. Dr inż. Tadeusz Rudaś niezwykle wnikliwie prześwietlił to co napisałem. Dzięki jego bogatemu doświadczeniu i zaangażowaniu poradnik, który Wam w ostatnich dniach udostępniłem przyjął swoja formę. Oprócz poprawek i uzupełnień powstał plan kolejnych aktualizacji treści.

Nie mało czasu zajęła strona techniczna czyli obsługa treści płatnych, bramki płatności. Nie jestem do końca zadowolony i być może w przyszłości będę to modernizował. Tutaj głównym kryterium jest komfort użytkowników, czytelna, przejrzysta, intuicyjna procedura wyboru i zakupu wybranego planu subskrypcyjnego. Współpraca z Rzetelną Grupą umożliwiła wdrożenie właściwego Regulaminu Usługi i Polityki Prywatności. Niemało się przy tym nauczyłem, a sama współpraca z Rzetelną Grupą jest naprawdę profesjonalna. “Jest” bo rysunekkonstrukcyjny.pl znajduje się pod stałą opieką Zespołu Rzetelnej Grupy.

Plany na przyszłość

Chciałby napisać, że w niedalekiej przyszłości, ale zapewne w ciągu roku Poradnik ON-LINE. Procesy technologiczne. Odczytywanie rysunku konstrukcyjnego zostanie rozbudowany o Przewodnik metrologiczny. Procesy technologiczne to także kontrole techniczne, w tym pomiary wielkości geometrycznych, a także zarządzanie procesem produkcyjnym (m.in. SPC – Statistical Process Control). Przewodnik metrologiczny ma na celu w przystępny sposób przedstawić m.in. dobór przyrządów pomiarowych, szacowanie błędów, podstawy analizy pomiarów. Współcześnie wiele zamówień produkcyjnych zależy od zdolności wykonawcy do przeprowadzenia efektywnych pomiarów w ramach kontroli technicznych.

Zapraszam do korzystania z poradnika, a jeżeli gdzieś jest błąd albo drogi czytelniku masz sugestię, uwagę, spostrzeżenie to proszę napisz poprzez formularz kontaktowy. Nie zawsze ustrzegę się błędów a pomysły pozwolą na lepsze dopasowanie poradnika do potrzeb czytelników.

Wydanie / wersja 1.1

Dziś uzupełniłem poradnik o nowy rozdział 5.7 dotyczący powierzchni przecinających się i ich wpływ na kolejność obróbki powierzchni i to kiedy można przeprowadzić obróbkę wykończeniową. Stąd już wersja 1.1. W aktualnościach oprócz artykułów dotyczących CADu, modelowania 3D, dokumentacji konstrukcyjnej 2D będę publikował informacje o aktualizacjach. Wszyscy czytelnicy będą docelowo informowani o aktualizacjach poprzez e-mail.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2021 Rysunek konstrukcyjny i technologia . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.
error: Treść jest chroniona!! Szanuj prawo autorskie.